Tartu mnt 16 (sissepääs Rävala pst poolt)
registratuur 17101
Registratuur on avatud
E-N 08.00-20.00
R 08.00-19.00
Tegevusload nr L04856, L04857, L05149, L05340, L05341, L05342
Plastikakirurg dr Mart Eller: „Botox ei tee nooreks, kuid paneb vanuse seisma!“ 29.09
Medita Ilukliinikus Tartus teostab vastuvõtte ja iluprotseduure tunnustatud plastika- ja rekonstruktiivkirurg dr Mart Eller. Dr Eller on pikaajalise kogemusega iluravispetsialist, kes 2015. aastast on ametlik Allergan koolitaja Eestis.
Kes, millal ja mis põhjustel peaks pöörduma Teie vastuvõtule Medita Ilukliinikus? Milliseid protseduure teostate?
Konsultatsioonile võivad pöörduda patsiendid, kes soovivad oma välimust muuta veelgi paremaks.
Minu vastuvõtule on teiste seas oodatud ka mehed, kuna botox ja täitesüstid ei ole meeste jaoks enam ammu tabuteema ning mehed pööravad oma välimusele järjest rohkem tähelepanu.
Hetkel pakume Medita Ilukliinikus botuliintoksiini-
ja täitesüste. Täpsem ülevaade protseduuridest on leitav Medita Ilukliiniku koduleheküljelt.
Rääkige lähemalt Botoxist.
Kortsuravi ehk botuliintoksiinsüstide eesmärgiks on lõdvestada miimikalihaseid ning ennetada miimikakortsude teket näopiirkonnas. Botuliintoksiini näol on tegemist loodusliku neurotoksiiniga.
Botuliintoksiin blokeerib miimikalihaste kokkutõmbeid põhjustavat närviimpulssi. Selle tulemusena lõõgastuvad miimikalihased pikemaks perioodiks. Süstide mõju on püsiv ja pikaajaline, kuid aja jooksul vähenev.
Botuliintoksiinil on meditsiiniliselt veel rohkelt kasutusvõimalusi: hüperhidroosi (liighigistamise) ravi, migreeni ravi, bruksismi (hammaste kiristamine) ravi jne.
Julgen öelda, et Botox ei tee nooreks, kuid paneb vanuse seisma!
Alates botuliintoksiini sünteesist ja kasutuselevõtust 1979. aastal, on toksiinile järjest lisandunud erinevaid kasutusnäidustusi.
ISAPSi (International Society of Aesthetic Plastic Surgery) iga-aastase statistika alusel on botuliintoksiin jätkuvalt kõige populaarsem mittekirurgiline esteetiline protseduur. Protseduuri eelisteks on teostamise kiirus, minimaalne ebameeldivus ja kindel efekt.
Botuliintoksiini võib kombineerida teiste preparaatide ja protseduuridega. Parima esteetilise tulemuse saavutamiseks soovitatakse tihti kombineerida botuliini ja täitesüste. Botuliinteraapiat võib soovitada ka enne teatud kirurgilisi protseduure.
Botox on tõenäoliselt üks enim vale- ja väärarvamusi tekitav iluprotseduur. Miks?
Botox kui termin on muutunud kõikide esteetilisel eesmärgil süstitavate ainete sünonüümiks. Seetõttu ei tehta sageli vahet neurotoksiinil, täitesüstil, süvaniisutajal vms.
Enne protseduuri on kindlasti vajalik konsultatsioon, et küsimused saaks küsitud ja valearusaamad kummutatud.
Kui pikalt püsib Botoxi toime ja kui sageli tohib seda süstida?
Botuliini toime püsib 3-4 kuud, sellele järgnevalt hakkab lihas(t)e liikumine aeglaselt taastuma.
Kui süstimisest on möödas kuus kuud, on lihas(t)e liikumine täielikult taastunud. Soovi korral võib siis botuliintoksiini uuesti süstida. Kortsuvaba tulemuse säilitamiseks on soovitav Botoxi süstimine kaks korda aastas ehk kord kuue kuu jooksul.
Millega peaks arvestama Botoxi süstimise järgselt?
Süstimise järgne efekt saabub 3.-4. süstimisjärgsel päeval ja süveneb kuni kahe nädala jooksul. See tulemus, mis on kahe nädalaga saavutatud, jääbki püsima kolmeks-neljaks kuuks.
Kergemate komplikatsioonide osas võib välja tuua süstimispiirkonna kerge valulikkuse, täppverevalumid, turse. Lisaks võib esineda esimesel paaril süstimisjärgsel päeval kerget peavalu. Aeg-ajalt võib esineda kulmude ja laugude vajet. Need ebasoovitavad toimed kaovad tavaliselt kahe-kolme nädala jooksul.
Botuliintoksiini vastunäidustusteks on süstitava piirkonna infektsioon, käimasolev rasedus ja rinnaga toitmine, neuromuskulaarsed haigused (Myasthenia gravis, ALS, Eaton Lamberti sündroom), käimasolev ravi aminoglükosiididega (teatud antibiootikumid – streptomütsiin, gentamütsiin jne) ning ülitundlikkus botuliintoksiini või selle komponentide suhtes.
Kas Botoxist võib jääda sõltuvusse?
Botuliintoksiinist sõltuvusse jääda ei ole võimalik! Tegemist ei ole mõnuainega.
Küll on võimalik jääda sõltuvusse ilusast välimusest.
Dr Mart Elleri tutvustus
Tunnustatud plastika- ja rekonstruktiivkirurg dr Mart Eller on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ning sealsamas plastika- ja rekonstruktiivkirurgia residentuuri.
Alates 2011. aastast töötab dr Eller Tartu Ülikooli Kliinikumis arst-õppejõuna plastikakirurgia erialal. Dr Eller on alates 2015. aastast Allergan koolitaja Eestis. Dr Eller on Eesti Plastika- ja Rekonstruktiivkirurgia Seltsi ning Rahvusvahelise Esteetilise Plastikakirurgia ühingu liige.
Dr Elleri vastuvõtud Medita Ilukliinikus Tartus toimuvad reedeti. Protseduurile saab registreeruda Medita kliiniku telefonil 17101.