26. juunil toimub Tartus COVID-19 vaktsineerimine Janssen vaktsiiniga

Medita kliinik teostab 26. juunil Tartus COVID-19 vastu vaktsineerimist Janssen vaktsiiniga.

Ootame vaktsineerima kõiki Eesti elanikke alates 18. eluaastast.

Vaktsineerimine toimub Medita kliiniku Tartus keskuses (Teguri 37b, Tartu) asuvas vaktsineerimiskeskuses.

Vaktsineerimine toimub COVID-19 Vaccine Janssen vaktsiiniga.

Aja broneerimine

Vähemalt 18-aastased Eesti elanikud saavad Medita kliiniku Tartu vaktsineerimiskeskusesse aega broneerida patsiendiportaalis www.digilugu.ee (vali Janssen vaktsiin) või Medita kliiniku veebiregistratuuris.

Kasutades registreerimiseks patsiendiportaali või Medita kliiniku veebiregistratuuri, on vajalik Smart-ID, mobiil-ID või ID-kaardi olemasolu. Patsiendiportaali kasutamiseks saab iga päev kell 10.00-14.00 küsida abi telefonil 600 3033.

Samuti saab vaktsineerimisaega broneerida Medita kliiniku infotelefonil 17101, mis on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 8.00-20.00 ja reedeti 8.00-19.00. Infotelefonil ei osutata meditsiinilist nõustamist! Vaktsineerimissoovist saab teada anda ka Medita kliiniku e-posti aadressil vaktsineerimine@medita.ee.

Lisaks on võimalik vaktsineerimisaeg kirja panna riigiinfo telefoni 1247. Samal numbril saab vajadusel vastuseid COVID-19 vaktsineerimise kohta tekkivatele küsimustele. Kõnekeskus töötab seitse päeva nädalas ajavahemikul 8.00-20.00. 

Kui tulete vaktsineerimisele

  • Medita kliiniku Tartu vaktsineerimiskeskus  asub aadressil Teguri 37b, Tartu
  • Tulge vaktsineerimisele, kui tunnete ennast tervena, Teil ei esine palavikku, köha, nohu, kurguvalu, hingamisraskusi, maitse- ja lõhnatundlikkuse kadu, lihasvalu või väsimust
  • Vaktsineerimiskeskusesse lubatakse vaktsineerima ilma saatjata, va kui vajate abi liikumisel
  • Vaktsineerimiskeskusesse sisenedes teostage esmalt käte antiseptika ja pange ette Teile antav uus näomas
  •  Hoidke teistega turvalist distantsi vaktsineerimiskeskuses viibimise ajal
  • Kui soovite enne vaktsineerimist küsida vaktsiini või vaktsineerimise kohta, andke sellest eelnevalt teada Medita kliiniku töötajatele
  • Teie tuvastamine toimub isikut tõendava dokumendi alusel (ID-kaart, pass, juhiluba), enne vaktsineerimist tuleb Teil allkirjastada tervisedeklaratsioon ja nõusolekuvormid
  • Seejärel juhatatakse Teid vaktsineerimiskabinetti, kus teostatakse vaktsineerimine - pange selga riided, mis võimaldavad õlavarre mugavat paljastamist
  • Peale vaktsineerimist tehakse vajadusel sissekanne Teie vaktsineerimispassi
  • Vaktsineerimise järgselt tuleb Teil jääda jälgimisele 15 minutiks. Kui tunnete ennast seejärel hästi, võite lahkuda

Kõrvaltoimed

Pärast vaktsineerimist võivad esineda kõrvaltoimed. Tüüpilisemad kerged kõrvaltoimed COVID-19 vaktsiinidel on süstekoha valu ja turse, peavalu, palavik, halb enesetunne, iiveldus, lihasvalu ja liigesvalu. Nähud mööduvad üldjuhul paari päevaga.

Kui sul tekib vaktsineerimise järel tõsisem või üle kolme päeva kestev tervisehäda, võta ühendust oma perearstiga või helista 1220.

Vaktsineerijatel on kohustus Ravimiametit kõrvaltoimete kohta teavitada, kuid soovi korral võid ka ise pärast vaktsineerimist esinenud tervisega seotud kaebustest Ravimiametile teada anda.

COVID-19 Vaccine Janssen infoleht

COVID-19 vaktsiini kõrvaltoimetest teatamise vorm

Lisainfo