Medita Kliinik toetab arstiüliõpilaste tegemisi

Medita Kliinik toetas tänavuse Tartu Ülikooli arstitudengite rebastenädala läbiviimist!

Igal aastal alustab arstiteaduse õppes 176 noort tudengit, kellest enamikul on see esimene ülikoolikogemus. Selleks, et I kursuse sisseelamine ning tutvumine kulgeks ladusalt, on traditsiooniliselt korraldatud viienda kursuse poolt neile niinimetatud arstitudengite rebastenädal. 

Rebastenädala eesmärgid on kasvatada ühtsustunnet nii rühma kui ka kursuse tasemel, tutvuda vanemate kursuse tudengitega ning leida aega ka koolivälisteks tegevusteks. 

Ka selle aasta oktoobri lõpus sai iga viienda kursuse rühm sai endale ühe rebasterühma, kellega lisaks suurematele ühisüritustele, veetsid nad ka omavahel aega.

Nädala jooksul toimusid palju erinevaid ühisüritusi. Näiteks algas esmaspäev hommikul kell 7.30 toimunud virgutava hommikuvõimlemisega. Edasi jätkus kliinikumis isetehtud küpsetiste müümine, meditsiiniline orienteerumine ja rebaste tehtud lühifilmide vaatamine ning hindamine.

Neljapäev kulmineerus rebaste ristimisega TÜ peahoones, mille raames osaleti mitmesugustes töötubades. Küsimused “Mida teha massiõnnetuse korral ja kuidas vastu võtta sünnitust?” panid tudengite kiire mõtlemise ning tegutsemise proovile. 

Nädalale pani punkti reedel toimunud elava muusika saatel tantsimine öötundideni. Kõik selleks, et motiveerida ja inspireerida tudengeid nende stuudiumi vältel.  

Siinkohal soovime tänada kogu südamest Medita Kliinikut, kes aitasid meid suuresti, et need üritused saaksid toimuda!  

Hanna Tamm
Arstiteaduse V kursuse üliõpilane
Rebastenädal 2017 korraldusmeeskonna liige