Medita kliinik toetab arstiüliõpilaste tegemisi

Medita kliinik toetas selleaastase arstiüliõpilaste rebastenädala läbiviimist!
Selle aasta sügisel astus arstiteaduse õppesse 186 uut tudengit. Selleks, et sisse juhatada pikk ja põnev teekond arstidiplomini, on traditsioon korraldada esmakursuslastele rebastenädalat. Korraldaja roll lasus arstiteaduse V kursusel, kes andsid endast parima, et igal uuel tudengil jääks arstiõpingute algusest mälestusväärne kogemus.

Rebastenädal leidis aset oktoobrikuu 3. nädalalal, ajal, mil esimesed anatoomia arvestused olid juba  läbitud ning tudengite sisseelamine ülikooliellu hoo sisse saanud. Virgutava alguse nädalale andis hommikuvõimlemine, esimesel õhtul mälumängul pandi juba proovile rebaste teadmised.

Teisipäeval toimus suurejooneline filmigaala, mille jaoks olid rebased mitu nädalat valmistunud. Nimelt olid filmid tudengite endi tehtud ning valmisid vastavalt etteantud teemadele – esindatud oli nii psühhiaatria kui geriaatria.

Nädala selgroog murti meditsiinilise takistusraja läbimisega, mil tuli panna proovile meeskonnatöö oskused.

Kõige oodatum üritus oli vaieldamatult neljapäeva õhtul rebaste ristimine. Selle jaoks olid V kursuse tudengid ette valmistanud erialaspetsiifilisi ülesandeid, mis nõudsid nii kiiret taipu kui koostööoskust. Näiteks pidid rebased aja peale päästma suurõnnetuse kannatanuid, ära arvama meditsiinitarvikute tähendust ning õigesti kasutama isikukaitsevahendeid kontaktisolatsioonis patsiendi käsitlemiseks. Õhtu lõpetas rebasevanne, millega pühitseti esmakursuslased täieõiguslikeks arstitudengiteks.

Rebastenädalale pani punkti reedel toimunud ühine lõpuõhtu, mil kuulutati ka välja tublimad rebaserühmad.

Selle meeleoluka nädala toimumisele aitas kaasa Medita Kliinik, keda soovime siinkohal südamest tänada!

Laura Johanna Mettis
Arstiteaduse V kursuse üliõpilane
Rebastenädal 2019 korraldusmeeskonna liige